bitki
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 11-01-2017, 21:21
Kategori: saglik / bitki
Evde pastil yapımı
Evde pastil nasıl yapılır?
Bu sene kış aylarının zor şartlarla geçmesi sebebiyle ülkemizde bir salgın baş gösterdi. Bu salgının soğuk algınlığından başlayarak tedbir alınmadığı zaman daha ileri aşamaya giderek hastanelik ettiğini biliyoruz. Bu yazımda sizlere soğuk algınlığı başlangıcında kullandığımız boğaz ve solunum yollarımızı rahatlatan pastilin evde nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 17-12-2016, 21:27
Kategori: bitki
Sığla Yağının Faydaları Nelerdir?
Sığla Yağı Nasıl Kullanılır? Sığla Yağı Nasıl Yapılır?
Sığla ağacı halk arasında günlük ağacı ve amber ağacı olarak da isimlendirilmektedir. Sığla ağacının Latince ismi de Luquidambar olup, Arapça'daki amber isminden türetilmiş, hoş kokulu anlamındadır. Sığla ağacının değişik türleri mevcut olup bu türler Çin, Tayvan ve Amerika'da yetişmektedir. Bunlar içerisinde en değerlisi ülkemizde yetişen Anadolu sığla ağacıdır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 21-11-2016, 23:17
Kategori: bitki
Kanola Yağı Nedir?
Kanola Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Kanola yağı kolza bitkisinden üretilmektedir. Kolza Kanada'da geliştirilen bir bitki olup Kanola yağı da Kanada'da bulunmuştur. Kanola ismi (Canola- Canada oil low acid) isminden türetilmiştir. Kolza bitkisi erüsik asit ve glukosinolat maddelerini içermekte olup, bu maddeler ise canlılar için zararlıdır. 1950'li yıllardan önce sadece makina yağı olarak kullanılmaktaydı.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 19-11-2016, 22:02
Kategori: bitki
Melisa (Oğulotu) Otunun Faydaları Nelerdir?
Melisa Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?
Melisa otu Akdeniz bölgesi ülkeleri olmak üzere ve Avrupa'da yetişen bir bitki türü olup, ülkemizde ise Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgesi'nin ise bir bölümünde yetişmektedir. Yunanca'dan gelen genus ismi ile bilinmekte anlamı ise "bal arısı" anlamındadır. Ülkemizde ise Melisa otu ismi ile bilinmekte ama bazı bölgelerde ise oğulotu diye anılmaktadır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 16-11-2016, 00:24
Kategori: bitki
Acı Hıyar Bitkisinin Faydaları Nelerdir?
Acı Kavun Bitkisinin Faydaları Nelerdir?
Acı hıyar bitkisi kumsal olan yerlerde, yamaçlarda ve yol kenarlarında yaygın olarak görülen toprak üzerinde sürünerek büyüyen bir bitkidir. Acı hıayr bitkisi sarı çiçekler açan yaz aylarında ise yeşil meyveleri olan bir bitkidir. Meyvesinin sapı S biçiminde olan geniş yaprakları bulunan, halk arasında tanınmış bir bitkidir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 14-11-2016, 00:41
Kategori: bitki / guzellik
Defne Sabunu Nasıl Yapılır?
Defne Sabunun Faydaları Nelerdir?
Defne sabunu nedir? Defne sabunu nasıl yapılır? Defne sabununun faydaları nelerdir? Defne sabunu, defne tohumu yağı kullanılarak yapılmaktadır. Defne sabununun içeriğinde defne tohumu yağı ne kadar çoksa, defne sabunu o kadar kaliteli olarak değer görmektedir. Defne sabunun nasıl yapıldığını sizlere tarif etmeye çalışalım.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-11-2016, 23:51
Kategori: bitki
Defne Yağının Faydaları Nelerdir?
Defne Tohum Yağı Nasıl Yapılır? Defne Yaprağı Yağı Nasıl Yapılır?
Defne yaprağı ile ilgili önceki makalemizde defne yaprağının nerelerde kullanıldığını, Defne çayı nasıl yapılacağını ve defne yaprağının faydalarından bahsetmiştik. Şimdi sizlere defne yağı nasıl yapılır? Defne yağının faydaları nelerdir? Defne yağı kaç çeşittir? Defne yağı nerelerde kullanılır? bu sorulara cevap verebilmek amacıyla bu makaleyi hazırlamaya karar verdik.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-11-2016, 13:33
Kategori: bitki
Defne Yaprağının Faydaları Nelerdir?
Defne Çayı Nasıl Yapılır?Defne Yaprağı Nerelerde kullanılır?
Defne'nin halk arasındaki diğer ismi Akdeniz defnesi olup diğer bilimsel İsimleri ise Har, Tehnel, Tahnal, Tenyel ve laurus olarak anılır. Defne'nin türleri Akdeniz defnesi Türkiye, İspanya, Yunanistan'da yetişir. Azor defnesi ise Azor adaları'nda, kanarya defnesi Kanarya ve Madeira adalarında yetişmekle birlikte üç çeşit türü vardır. Yumuşak iklimin olduğu bölgelerde yetişmektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 4-11-2016, 13:32
Kategori: bitki
Badem Sütünün Faydaları Nelerdir?
Badem Sütü Nasıl Yapılır? Badem Sütü Nedir?
Badem sütünün sayısız birçok faydasından sizlere bahsetmeye çalışacağız. Badem sütü Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da birçok firma tarafından üretilip satılmakta olan bir üründür. Ülkemizde de son yıllarda tanınmaya başlandı.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 17-10-2016, 15:35
Kategori: bitki
Deve Dikeni Tohumunun Faydaları Nelerdir?
Deve Dikeni Tohumunun Çayı Nasıl Hazırlanır?
Deve dikeni bitkisinin ülkemizdeki yöresel diğer isimleri Meryem Ana dikeni, akkız, kengel ve sütlü kengel gibi isimlerle anılmaktadır. 50-100 Santim boylarında olan otsu bir bitki olup genel ömrü 2 yıl kadar sürmektedir. Anavatanının Akdeniz Bölgesi olduğu bilinmekle beraber Marmara ve Ege Bölgesi'nde de yaygın bir şekilde rastlanmaktadır. Deve dikeni bitkisinin tohumları yaklaşık 2000 yıldan beri, karaciğer rahatsızlıklarında kullanıldığı bilinmektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0