guncel
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 18-02-2017, 19:27
Kategori: guncel
Kireçlenen ütü nasıl temizlenir?
Ütü kireci nasıl temizlenir?
Zaman içerisinde ütünün içerisinde biriken kireç ütünün performansının düşmesine sebep olur. Cihazın verimliliğinin düşmesine neden olmasının yanı sıra daha fazla enerji sarfiyatı sağlar. Ütünün içerisinde kirecin birikmemesi için bazı önlemler almak veya birikmiş kireci temizlemenin yolları bulunmaktadır. Bu yazımda sizlere ütünün içerisinde biriken kireçleri...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 16-02-2017, 20:58
Kategori: guncel
Tütün Nasıl Yetiştirilir?
Tütün nasıl yapılır? Tütün kaç çeşittir?
Tütün üretimi konusunda dünya ülkeleri sıralamasında ülkemiz altıncı sırada olmakla beraber tütün kalitesi açısından daha iyi seviyedeyiz. Sigara sanayisinin ham maddesi olan tütün yetiştirilme açısından sulak arazi ve kurak arazi olmak üzere iki türdedir. Kurak arazide yetiştirilen tütünler sulak arazideki tütüne göre kalitesiz ve kilo fiyatı açısından da ucuz tütündür.
Devamı
  • Yorumlar: 1
Tarih: 1-02-2017, 22:00
Kategori: guncel / pratik
Ütü yapmadan kırışıklıkları nasıl giderebiliriz?
Ütü yapmadan kırışıklıkları gidermenin püf noktaları
Kadınların ev işleri arasında en nefret ettiği iş ütüdür. Ben de çevremde ütü yapmaktan hoşlanan birini tanımıyorum. Bu yazımda sizlere ütü yapmadan kırışıklıkları gidermenin ve illaki ütü yapılması gereken giysilerin ütüye hazır hale getirerek daha az zamanda nasıl ütüleneceğini anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-01-2017, 21:14
Kategori: Facebook / guncel
Sosyal medyada "Salt and ice challenge" çılgınlığı
Yeni sosyal medya çılgınlığına dikkat!
Hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan sosyal medyada son zamanlarda yeni bir çılgınlık furyası başladı. Daha önce bazı hastalıklara dikkat çekmek için yapılan çılgınlıkların yerine bu sefer oldukça zararlı yeni bir akım başladı.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-01-2017, 08:30
Kategori: guncel / saglik
Hayvan ısırıklarında ilk yardım tedavisi nasıl olur?
Hayvan ısırıklarında ilk yapılması gerekenler
Birçoğumuz hayvanları sever ve onlarla oynamaya bayılırız. Bazılarımız da hayvanlardan pek hoşlanmaz. Hoşlanmayan kişilerin genelde hayvanlarla geçmişte yaşadığı olumsuz bir anı vardır. Bu yazımda size hayvanlarla oynarken veya kasıtlı olarak ısır aldığımızda yapmamız gerekenleri anlatmak istiyorum. Hayvan ısırıklarında ilk yardım oldukça önemlidir. Isırıktan sonra ilk yapılan müdahale hayat kurtaracak kadar önemli bir etkiye sahip olabilir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 26-01-2017, 19:40
Kategori: guncel / saglik / guzellik
Evde elma sirkesi nasıl yapılır?
Evde sirke yapımı
Vücudumuzun sağlığı için yararlı bakterilere ihtiyacı vardır. Romatizmal hastalıklar, kanser, iltihap, alerjik hastalıklar, grip nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında, zatürre bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında, obezite ve diyabet gibi pek çok hastalıkta hem önleyici hem koruyucu hem de tedavi edicidir. Bu yüzden probiyotikler beslenmemiz açısından önemli rol oynamaktadır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 24-01-2017, 16:00
Kategori: guncel / saglik
Palmiye yağı nedir? Nerede kullanılır?
Palm yağı zararlı mıdır?
Özellikle son zamanlarda gündemi meşgul eden bir konu palm yağıdır. Bazı uzmanların Palm yağının sağlığa oldukça zararlı ve kanserojen olduğunu açıklaması üzerine konu derinleşti ve hatta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kadar taşındı. Bende derin bir araştırma yaparak ne uzmanlarının görüşlerini alarak ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 21-01-2017, 17:53
Kategori: Facebook / instagram / guncel
Muhtemelen gerçek anlamını bilmediğiniz 10 emoji
Hangi Emoji ne anlama geliyor?
Sosyal medya hepimizin hayatında çok büyük yer etmiş durumda arkadaşlarımızla ailemizle ve kısaca çevremizdeki herkesle iletişim kurabileceğimiz en büyük platform. Gün içerisinde mesajlaşırken emojiler kullanmak büyük kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Peki hangi emojinin gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu yazımda size muhtemelen başka anlamda kullandığımız fakat...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-01-2017, 22:10
Kategori: guncel / saglik
Organik bulaşık deterjanı nasıl yapılır?
Evde doğal malzemelerle bulaşık deterjanı yapımı
Günümüzde doğal hayata dönüşün başlamasıyla birlikte kimyasal ve sağlığa zararlı ürünlerin kullanımından büyük bir hızla uzaklaşma başladı. Özellikle yapımında çok fazla kimyasal kullanılan deterjanlar yerini organik doğal yollarla hazırlanan bitkisel deterjanlar bırakmaya başladı. Ben de bundan sonra yediharika.com sitesinde sizlere doğal malzemelerle...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 6-01-2017, 21:08
Kategori: guncel / saglik
Ağızdaki Soğan kokusu gidermenin yöntemleri
Ağızdaki soğan kokusunu yok etmenin en etkili yolu
Ülkemizde her yörenin yemeklerini yaparken en çok kullanılan malzemelerden biri soğandır. Soğan içerisinde bulundurduğu c ve b vitaminlerinin yanı sıra folik asit ile sağlığa oldukça faydalıdır. Tokat soğan yemeği seven insanların en çok yaşadığı sıkıntı ağızda bıraktığı kokudur bu yazımda sizlere çiğ soğan yedikten sonra ağızdaki kokuyu gidermenin en etkili yöntemini anlatmak istiyorum.

Devamı
  • Yorumlar: 0