saglik » Sosyal Paylaşım Siteleri, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 12-02-2017, 20:54
Kategori: saglik
İşitme kaybının nedenleri ve doğal tedavi yöntemi
İşitme kaybının doğal tedavi yöntemleri nelerdir?
İşitme kaybının pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında dış ve orta kulakta biriken kir gelmektedir. İşitme kaybının diğer sebepleri ise kulak zarının az hareket etmesi veya kulağın içindeki herhangi bir iltihaplanma ya da kireçlenme, kulak içindeki kemiklerin zarar görmesi gibi sebeplerdir. Bu yazımda sizlere işitme kaybı ile ilgili genel bir bilgi ne işitme kaybının doğal tedavi yöntemlerini anlatacağım.
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 10-02-2017, 23:42
Kategori: saglik
Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?
Bulaşıcı Hastalıklar Hangi Yollarla Bulaşır?
Hastalık Nedir? Hastalıklar nelere sebep olur? Öncelikle makalemize hastalığın tarifini yaparak başlayalım. Organizmanın düzenli çalışmasını olumsuz etkileyen ve bu nedenle fizyolojik görevlerinin bozulmasına yol açan duruma hastalık dedir. Hastalığa yol açan etkenler farklılık göstermekle beraber mikrop yoluyla yayılan hastalıklara ise bulaşıcı hastalıklar denilmektedir.
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 9-02-2017, 19:48
Kategori: saglik / guzellik
Evde organik şampuan nasıl yapılır?
Ev yapımı şampuan tarifi
Son zamanlarda herkesin doğal ve organik ürünlere yönelmesi ile birlikte evde kullanılan temizlik malzemeleri ve kişisel malzemelerin ne kadar doğal olduğu, içerisinde ne kadar katkı maddesi kullanıldığı konusu gündeme geldi. Daha önceki yazılarımızda sizlere evde kullanabileceğiniz doğal ve organik yiyecekten tutunda temizlik malzemesine kadar birçok tarif verdik. Bu yazımda ise sizlere ....
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 8-02-2017, 07:00
Kategori: saglik
Sakız çiğnemenin faydaları nelerdir?
Sakız çiğnemek neye iyi gelir?
Boğazlarının nefret ettiği fakat bazı kişilerin de büyük zevk aldığı sakız çiğnemenin faydaları bilimsel olarak ispatlanmıştır. Dünyada pek çok farklı ülkede sakız çiğneme ile ilgili Birçok araştırma yapılmış ve herkes ortak kanaati sakız çiğnemenin faydalı olduğu anlaşılmıştır. Sakız çiğnemek yaşlı, genç, kadın, erkek fark etmeden herkese...
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 7-02-2017, 21:23
Kategori: saglik
Çam sakızının faydaları nelerdir?
Çam sakızı ne için kullanılır?
Çam ağacının gövdesinden elde edilen Çam sakızının birçok faydası bulunmaktadır. Rengi ve kıvamı bala benzeyen ancak aroması ve kokusu ağır olan bir reçinedir. Çam sakızının ağır bir cadı olmasına rağmen sağlık için oldukça faydalıdır. Bu yazımda sizlere çam sakızının faydalarından bahsedeceğim.
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 7-02-2017, 20:48
Kategori: saglik
Elma sirkesinin farklı kullanım alanları

Elma sirkesinin 7 değişik kullanım alanı
Elma sirkesi hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz eşsiz bir mucizedir daha önceki bir yazımda size evde nasıl elma sirkesi yapabileceğinizi anlatmıştım bu yazımda hisse elma sirkesinin 7 farklı kullanım alanını yazarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 4-02-2017, 17:49
Kategori: saglik
Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları Nedir?
ÜSYE nedir? ÜSYE Nasıl Tedavi Edilir?
Üst solunum yolu enfeksiyonları halk arasında soğuk algınlığı diye adlandırılmaktadır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ÜSYE diğer mevsimlerde daha az da olsa görülmektedir. ÜSYE Hastalığı genellikle çocuklarda ve kronik rahatsızlığı olan kişilerde görülür. Üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığından nasıl korunabiliriz? Üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığının tedavi yöntemleri nelerdir? Destekleyici tedavi yöntemleri nelerdir?
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 31-01-2017, 08:00
Kategori: saglik
Ameliyat dikişi ne zaman alınır?
Ameliyat dikişi ile ilgili sorular
Ameliyat olacak kişilerin aklına gelen ilk sorulardan biri de ameliyat sonrasında atılan dikişler ile ilgilidir. Operatör doktorlara en çok yönlendirilen sorularda dikişlerin alınıp alınmayacağı veya alınacaksa ne zaman alınacağı gibi sorulardır. Bu yazımda sizlere ameliyat sonrası dikişler ile ilgili kafanızda olan tüm soruların cevaplarını sunmak istiyorum.

Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 30-01-2017, 22:30
Kategori: saglik
Göbek düşmesi nedir?
Göbek düşmesinin belirtileri ve tedavisi
Göbek düşmesi halk arasında yıllarca yıllardır kocakarı yöntemleriyle çözülmeye çalışılan bir hastalıktır. Göbek düşmesi yani kayması rahatsızlığı olan kişiler genelde kulaktan duyma yöntemlerle kurtulmaya çalışırlar. Bu yazımda sizlere göbek düşmesinin belirtileri nedenlerini ve tedavisini anlatmak istiyorum.
Devamı
 • Yorumlar: 0
Tarih: 30-01-2017, 20:31
Kategori: saglik
Göbek deliği iltihabı nedir?
Göbek deliği iltihabının nedenleri ve tedavisi
Göbek deliği iltihabı halk arasında oldukça fazla görülen hastalıklardan bir tanesidir. Hastalığın tıp dilindeki adı omfalit'tir. Omfalit hastalığının teşhis edilir edilmez ve sağlığa ciddi zararlar vermeden tedavi edilmesi gerekmektedir.
Devamı
 • Yorumlar: 0