saglik » Sosyal Paylaşım Siteleri, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: Dün, 21:04
Kategori: saglik
Hemorod'in (Basur) Sebepleri Nelerdir?
Basur'a neden olan sebepler nelerdir?
Hemoroid hastalığı neden dolayı oluşmaktadır? Hemoroid hastalığından korunmak için nelerden kaçınmalıyız? Basur'a neden olan sebepler nelerdir? Hemoroid nelerden kaynaklanan bir hastalıktır? Bu gibi sorulara cevap verebilmek için sizlere Hemoroid hastalığına neden olan sebepleri anlatacağız.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: Dün, 20:59
Kategori: saglik
Suyun sağlığa faydaları
30 gün boyunca sadece su içilirse ne olur?
Yaşamamız için gerekli olan temel besin kaynağıdır. Faydalı olduğunu bilmeyen yoktur ancak nelere iyi gelir Sadece su içerek kaç gün yaşanır gibi soruların cevabını tam anlamıyla bilen pek az insan vardır. İşte bu yazımızda sizlere Bu soruları cevaplandırmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: Dün, 20:00
Kategori: saglik
Hemoroid (Basur) Nedir?
Basur (Mayasıl) Nedir? Hemorid'e Benzeyen Diğer Rahatsızlıklar Nelerdir?
Toplumumuzda çok sık rastlanan hastalıklardan biridir. Hemen hemen her kişinin belli bir dönem yaşadığını da düşünürsek ne kadar çok sık rastlanan bir hastalık olduğunu anlayabiliriz. Halk arasında hemoroid, basur ve mayasıl gibi isimlerle de anılmaktadır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 15-01-2017, 20:59
Kategori: saglik
Ruşeym nedir?
Ruşeymin faydaları nelerdir?
Eskiden köylerde kullanılan fakat kentleşmeyle birlikte değerini yitiren ruşeymin son zamanlarda yıldızı yeniden parlamaya başladı. Ruşeym kelime anlamı olarak "buğday özü" anlamındadır. Ruşeym buğdayın en tepesinde bulunan ve embriyo olarak adlandırılan, tohumun üremesini ve aynı zamanda çimlenmesini sağlayan kısma denir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 15-01-2017, 12:16
Kategori: saglik
Varis Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Varis Neden Oluşur? Varis Nasıl Anlaşılır?
Varis hastalığı genellikle 40 yaş üzerindeki kişilerde görülmekte olup, daha çok kadınlarda rastlanan bir hastalıktır. Varis özellikle bacaklarda görülmesine rağmen vücudun her bölgesinde görülebilen toplardamar rahatsızlığıdır. Toplardamarın içinde bulunan kapakçıkların yeterli çalışamamasından dolayı damarlarının çapları artmakta ve deri seviyesinden yükselmeler (kabarmalar) şeklinde görülmektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 14-01-2017, 21:26
Kategori: saglik
Uykunun sağlığa faydaları
Uykunun sağlığa olumlu etkileri nelerdir?
Uyku bedenimizin dinlenmesi için oldukça önemlidir. Bir yetişkin insanın günde 7 saat uyku uyuması vücudun yenilenmesi için ve zinde kalabilmesi için gereklidir. Uykunun sağlığa olumlu etkilerini bu yazımda sizlere anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-01-2017, 22:10
Kategori: guncel / saglik
Organik bulaşık deterjanı nasıl yapılır?
Evde doğal malzemelerle bulaşık deterjanı yapımı
Günümüzde doğal hayata dönüşün başlamasıyla birlikte kimyasal ve sağlığa zararlı ürünlerin kullanımından büyük bir hızla uzaklaşma başladı. Özellikle yapımında çok fazla kimyasal kullanılan deterjanlar yerini organik doğal yollarla hazırlanan bitkisel deterjanlar bırakmaya başladı. Ben de bundan sonra yediharika.com sitesinde sizlere doğal malzemelerle...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2017, 21:21
Kategori: saglik / bitki
Evde pastil yapımı
Evde pastil nasıl yapılır?
Bu sene kış aylarının zor şartlarla geçmesi sebebiyle ülkemizde bir salgın baş gösterdi. Bu salgının soğuk algınlığından başlayarak tedbir alınmadığı zaman daha ileri aşamaya giderek hastanelik ettiğini biliyoruz. Bu yazımda sizlere soğuk algınlığı başlangıcında kullandığımız boğaz ve solunum yollarımızı rahatlatan pastilin evde nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-01-2017, 20:29
Kategori: saglik
Havuçun faydaları
Havuç neye iyi gelir?
Daha önceki pek çok yazımızda bazı meyve ve sebzelerin faydalarından bahsetmiştik bu yazımda ise sizlere turuncu altın diye tabir edilen havuç suyunun nelere iyi geldiğini anlatmak istiyorum. Havuç Dünya üzerinde en çok tüketilen sebzelerden biridir. Bu özelliğinin nedeni ise hem lezzeti hem de sayısız faydasından dolayıdır.

Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 7-01-2017, 22:14
Kategori: saglik
Bebeklerde düzenli uyku için öneriler
Bebeklere gece ve gündüz ayrımı nasıl öğretilir?
Bebeklerin doğumdan itibaren düzenli uyku için oldukça önemlidir. Fakat 9 ay boyunca anne karnında yaşayan bebek dünyaya geldiğinde gece ve gündüzü ayırt edemez. Fakat ikinci haftadan itibaren bebeği gece ve gündüzün farkını ayırt etmesi öğretilebilir. Bu yazımda sizlere yeni doğan bebeklerin Uyku düzenini sağlamak için birkaç öneri sunmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0